Przygotowanie zdjęcia

 

Jak przygotować zdjęcie do produkcji fotopuzzli?

 

Na początku, zadbaj o to, by Twoje zdjęcie było jak najlepszej jakości i ostrości. Mówiąc o jego jakości mamy na myśli to, aby było zrobione możliwie najlepszym aparatem fotograficznym, do których raczej nie zalicza się ten z telefonu komórkowego.

 

Rozmiar obrazu powinien być większy niż 2000x3000 pixeli i zajmować na dysku Twojego komputera ok 5MB. Są to dane bardzo ogólne, przybliżone, a parametry praktycznie minimalne. Zadbaj o to wybierając zdjęcie do produkcji fotopuzzli, ponieważ im lepsze zdjęcie, które nam przyślesz, tym lepszy efekt końcowy i Twoje zadowolenie. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie zdjęć lustrzanką cyfrową, która gwarantuje bardzo dobrą jakość późniejszych powiększeń.

 

Unikaj zdjęć pobieranych z internetu, ponieważ w większości przypadków są one bardzo małe. Ich rozdzielczość wynosi 72dpi, a aby zdjęcie wydrukować potrzebujemy mniej więcej 300dpi - to gwarantuje lepszą jakość odbitki. Uważaj na dpi również gdy tworzysz swoje kolarze lub podpisy na zdjęciach, ponieważ większość programów graficznych zapisuje efekty swojej pracy właśnie w takiej niskiej rozdzielczości. Jeśli tylko masz taką możliwość, ustawiaj jakość zdjęcia na maksimum.

 

Nie umieszczaj żadnych ważnych elementów lub napisów przy krawędzi zdjęcia. Pamiętaj, że każde zdjęcie cyfrowe ma swoje parametry długości i wysokości. Puzzle, które dla Ciebie robimy mają je również i najczęściej odbiegają one od tych, które ma aparat cyfrowy. Jednym słowem, Twoje zdjęcie będzie zawsze wykadrowane do założonego formatu, czyli część Twojego zdjęcia zostanie usunięta, a w procesie produkcji, dodatkowo przycięte po pół centymetra z każdej strony.

 

Przygotowując swoje zdjęcie, wykadruj je do rozmiaru puzzli jakie chcesz wykonać.

 

Podsumowanie:

 

  • zdjęcie dobrej jakości i ostrości
  • rozmiar min. 2000 x 3000 pixeli
  • rozmiar na dysku min. 5MB
  • rozdzielczość 300dpi
  • format .jpg
  • kolor RGB

 

Jeśli masz z tym jakiś problem, chętnie pomożemy.

Napisz na biuro@fotopuzzle.trefl.com